Zadbajmy o siebie

Okres poświąteczny to czas by pomyśleć o sobie po kulinarnych i nie tylko szaleństwach , by zadbać o kondycję zdrowotną i ogólną. Warto pomyśleć nieco o diecie  i oczyszczeniu organizmu , zrobić sobie dobre ziołowe herbatki czy zdrowe koktajle. Nie muszą być to jakieś specjalne mieszanki, czasem można połączyć przyjemnie z pożytecznym i na przykład wypić pokazaną na obrazku powyżej czarną herbatkę z suszonym jabłkiem i cynamonem, ten ostatni pobudzi nam przemianę materii i na dodatek pomoże też w razie przeziębienia.

Na oczyszczenie organizmu dobra jest też stata poczciwa pokrzywa, której jedzenie wiosną na surowo , w sałatkach, zupach i sosach propoaguję od kilku lat. Herbatka z suszonej pokrzywy, z dodatkami smakowymi, jak np skórka cytrynowa czy trawa cytrynowa całkiem dobrze smakuje a jej działanie dla dobra organizmu , ułatwiające pozbycie się z niego szkodliwych substancji jest nie do przecednienia i warto zadbać o siebie i w ten sposób .

Herbatek z pokrzywy można używać nie tylko zewnętrznie . Łyżka ziół zalana wrzątkiem w szklance wody , dodana do płukania włosów ( raczej ciemnych ), pomoże im odzyskać dobrą koncycję. Podobnie maseczki naturalne na twarz na bazie jogurtu i innych naturalnych składników.

Jednak by zadbać dokładnie o swoją kondycję warto oddać się w ręce fachowców i ich specjalistycznego sprzętu.

Wizyta u fryzjera , w salonie kosmetycznym czy u masażysty na pewno nas podniesie na nogi po świątecznym zmęczeniu. Watro zadbać o to, by wybrane przez nas miejsce miało odpowiednie wyposażenie, na przykład takie, jakie mozna nabyć za pomocą activeshop.com.pl . Dobry sprzęt bedzie gwarancją odpowiedniej jakości usług , naszego zadowolenia i poprawy samopoczucia.

A w domu możemy sobie dodatkowo zrobić zdrowy koktajl na bazie szpinaku, natki pietruszki czy jarmużu i cytrusów.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.