Marynata tandoori do kurczaka z grilla

grillowany kurczak tandoori

 

Wprawdzie pogoda na majówkę nie dopisała, ale to tradycyjny sezon rozpoczęcia grillowania. Mam udokumentowanego kurczaka, którego zrobiliśmy na grillu w pewną pogodną  niedzielę jakiś czas temu, kiedy to wiosna nareszcie przyszła i wybuchła miłym ciepłem. Zamarynowałam go w przyprawach z dodatkiem indyjskiej pasty tandoori, którą dostałam ostatnio do testowania z firmy Pataks, dodając jej umiarkowaną ilość, bo jest dosyć ostra.  Dobrałam do niej aromatyczną wędzoną paprykę, sól morską i pieprz młotkowany z kolendrą. Po kilku godzinach w lodówce kurczak się odpowiednio zamarynował i po grillowaniu był rewelacyjny.

KURCZAK Z GRILLA  ZAMARYNOWANY Z PASTĄ TANDOORI

Udka i skrzydełka kurczaka

Sól morska, pieprz młotkowany z kolendrą

Papryka wędzona, bazylia suszona

Trochę oliwy

Łyżka pasty tandoori

Górne udka pocięłam na mniejsze kawałki w poprzek , dolne ponacinałam do kości i rozłożyłam mięso , skrzydełka poprzecinałam na pół ( tak szybciej się grillują). Posypałam solą i sypkimi przyprawami, skropiłam oliwą i natarłam pastą tandoori. Wstawiłam do lodówki na ok. 3  godziny.

Potem mąż grillował je po kilkanaście   minut z każdej strony. Zjedliśmy je z ziemniakami upieczonymi w oliwie z ziołami i z dipem jogurtowym z dodatkiem koperku i czosnku oraz z sałatą z warzywnymi dodatkami i młodymi mleczami w winegrecie. Pierwszy w tym roku obiad na grillu był pyszny i bardzo udany.

Smacznego !

grillowany kurczak tandoori1

5 przemyśleń nt. „Marynata tandoori do kurczaka z grilla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.