Rzeczy od serca na Wielką Orkiestrę od Grażyna gotuje

rzeczy_od_serca2

 

Już w najbliższą niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy , w tym roku i ja mam swój skromny wkład medialny . Na Blogowigilii w Warszawie organizatorzy umożliwili blogerom podarowanie Rzeczy od Serca – miało być to coś szczególnego,  z historią.

Nie jestem aż tak znaną blogerką, by warsztaty czy posiłek ze mną byłyby wielką atrakcją, ale z Wielką Orkiestrą jestem związana od dawna i mam coś z historią. To kiszone ogórki, które jeżdżą co roku na Woodstock z moją córką i są ceremonialnie zjadane przez jej ekipę, pisałam o tym rok temu. Przypomnę tylko, to, co odpowiadając na pozdrowienia w radiowej Trójce powiedział o nich w ciemno Jurek Owsiak :

 

Prócz ogórków podarowałam też serwetkę , własnoręcznie zrobioną szydełkiem, tak zwaną „serwetkę przechodnią”. Kilka jej wersji było bowiem przeznaczonych na akcje charytatywne, w tym na WOŚP w 2013 roku.  Jest często tłem blogowych zdjęć  :

 

paszteciki wigilijne

 

Zwykle leży na starym bufecie na środku, podczas tegorocznych Świąt nie zdążyłam zrobić nowej – jak widać poniżej, na środku bufetu jest zwykła kupna serwetka, czemu dziwi się nasz kotka Frida :

frida święta

Teraz do rzeczy, tych od serca – ogórki są w komplecie z serwetką , wygląda to tak :

 

wosp

O historii ogórków i serwetki opowiadam w filmiku nakręconym na Blogowigilii ( zrobiła wrażenie, bo musiałam poprawiać nagranie 🙂 Można je wylicytować na aukcji  charytatywni allegro, pod tym adresem – klik, klik. Można pomóc też w inny sposób – wstawiając swój przedmiot  na aukcję, licytując inne przedmioty, wysyłając SMS, wrzucając do puszki.

Pomagamy przede wszystkim dzieciom a także osobom starszym. W tym roku towarzyszy temu niezdrowa atmosfera , na szczęście przyniosła wręcz odwrotny skutek, bo ci, co wiedzą jak Orkiestra pomaga, doświadczyli jej pomocy pośrednio lub bezpośrednio, na pewno nie pożałują swojego wsparcia.

Na koniec przypomnę  najmłodsze blogerskie pokolenie ze zdjęć z naszej poznańskiej Blogowigilii . Wiem, że dzięki temu, że Orkiestra gra do końca świata i dzień dłużej, czują się bezpiecznie.

Siema !

 

wigilia dzieci

 

 

5 przemyśleń nt. „Rzeczy od serca na Wielką Orkiestrę od Grażyna gotuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.