Koktajl truskawkowo-jagodowy

Znalazłam pierwsze jagody ! Ostatnio jak jechaliśmy na działkę, kupiliśmy po drodze truskawki i maślankę, żeby sobie na miejscu zrobić koktajl. Po drodze w lesie zobaczyłam krzaczki jagód i wysiadłam, żeby sprawdzić, czy już są. Kiepsko to wyglądało, bo jagód trzeba było wypatrywać bardzo dokładnie – rosły na krzaczkach z rzadka, czasem trzeba się było schylać specjalnie po jedną- dwie jagody, chociaż trafiało się i po kilka na krzaczku. Nazbierałam sporą garśc i postanowiłam je dodać do koktajlu.

KOKTAJL TRUSKAWKOWO-JAGODOWY

litr maślanki
kilka łyżek cukru
miseczka truskawek
garśc jagód ( można dodać więcej, jak ktoś nazbiera lub kupi)
Truskawki obrałam,  rozdrobniłam i przesypałam cukrem. Dodałam do tego jagody. Gdy puściły sok rozdrobniłam je widelcem. Na działce nie mam miksera ani nawet trzepaczki ( teraz już zabiorę), więc owocową pulpę zmieszałam z roztrzepaną widelcem maślanką.
Oj, pachniało to i smakowało lasem !
Przepraszam za jakośc zdjęć, ale w domku na działce mam kiepskie oświetlenie, a chciałam zrobić zdjęcie na tle okna z widokiem na jezioro. Dlatego na drugim zdjęciu koktajl widać kiepsko, za to uwidocznione są okoliczności przyrody, w których powstał.
Smacznego !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.