Zupa szczawiowa z elementami rosołu

 

Pamiętacie moją zupę z młodych pokrzyw pokazywaną kilka dni temu ? Wspomniałam wtedy, że tylko żeńska część rodziny odważyła się ją zjeść, a panowie dostali szczawiową. Trochę inną niż ta, którą pokazywałam gdzieś rok temu, bo wykorzystałam w niej to, co się dało z rosołu.

Gotujecie rosół w niedzielę ? Ja niemal co tydzień, bo rodzinka orzekła, że bez rosołu to nie niedziela… Robię duży garnek, a w poniedziałek na reszcie rosołu są zupy – i to nie tylko nieśmiertelna pomidorowa, ale barszczyk, pieczarkowa, żurek a w sezonie też szczawiowa. Ostatnio wpadłam na to, że skoro miksuję szczaw, to zmiksuję i mięso i marchewki z rosołu, zupa będzie bardziej treściwa i ciekawsza w smaku.

 

ZUPA SZCZAWIOWA Z ELEMENTAMI ROSOŁU

 

rosół

miseczka mięsa z rosołu

ugotowane marchewki z rosołu

ok. 20 dkg szczawiu

jajka na twardo

Liście szczawiu po oderwaniu ogonków i umyciu drobno posiekałam, żeby wydzielił się z nich sok nadający charakterystyczny smak zupie. Wrzuciłam do gotującego się rosołu i pogotowałam kilka minut. Do garnka z zupą włożyłam obrane mięso z rosołu i marchewki. Żeby ułatwić sobie miksowanie, część płynu odlałam do innego garnka, zostawiłam samo gęste i zmiksowałam – potem odlany płyn dodałam z powrotem i dokładnie wymieszałam.

Zupę podałam z jajkami na twardo posypanymi szczypiorkiem. Panom bardzo przypadła do gustu a rosołek został w pełni wykorzystany. Smacznego !

 

 

8 przemyśleń nt. „Zupa szczawiowa z elementami rosołu

  1. Przypomniałaś mi, że koniecznie muszę zrobić zupę szczawiową ze świeżego szczawiu (pierwszą w tym sezonie).
    A jak mój M. usłyszał o Twojej zupie z pokrzyw! – on byłby pierwszy do zjedzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.