Ogrodowe plany

 

ogrodowe sałatki

Lubię robić zdjęcia moich sałatek, deserów i obiadowych dań w ogrodzie. Od wiosny dowczesnej jesieni nie brakuje w nim miejsc , na tle których miseczki i talerze ciekawie wyglądają. Większą część ogrodu pokrywa trawnik , ale jak widać na zdjęciu powyżej , nie tylko trawa w nim rośnie . Przez lata powyrastały w nim różne dziko rosnące rośliny ogrodowe, które malowniczo się prezentują i ożywiają przestrzeń trawnika. Zdjęcia robione w takich miejscach wyglądają bardzo ładnie.

Mam jednak część ogrodu do ponownego zagospodarowania i myślę, co by tu ciekawego jeszcze zrobić , by nie był nudny.

Latem w ogrodzie szukam cienia i chłodu. Mamy miejsca, gdzie owocowe drzewa dają miły cień, ale podczas upałów to nie zawsze wystarcza. Mnie najbardziej ochładza woda, pomyślalam więc, by część ogrodu przeznaczyc na oczko wodne. Teraz można kupić gotowe konstrukcje do nich i wszystkie potrzebne akcesoria, wybrać odpowiednie miejsce i cieszyć się obecnością wody w ogrodzie. Woda nie tylko daje ochłodę ale i uspokaja, stwarza nastrój odpowiedni do wypoczynku. Ciekawe rozwiązania dotyczące oczek wodnych widziałam na plantica.pl .

Można je połączyć ze spływającym strumykiem tworzącym kaskadę i zrobić sobie przyjemny kącik do wypoczynku. Takie ogrodowe oczka wodne , urządzone w ciekawy sposób , z odpowiednimi roślinami a nawet rybkami mogą nam urozmaicić  wypoczynek bez potrzeby dalszego wyjazdu .

oczka wodne- akcesoria

 

Latem, gdy dużo czasu spędza się w ogrodzie można przemyśleć takie możliwości i zaplanować coś więcej, niż doniczkowe zioła do sałatek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.