Ogrodowe plany

 

ogrodowe sałatki

Lubię robić zdjecia moich sałatek, deserów i obiadowych dań w ogrodzie. Od wiosny dowczesnej jesieni nie brakuje w nim miejsc , na tle których miseczki i talerze ciekawie wyglądają. Większą część ogrodu pokrywa trawnik , ale jak widać na zdjęciu powyżej , nie tylko trawa w nim rośnie . Przez lata powyrastały w nim różne dziko rosnące rośliny ogrodowe, które malowniczo się prezentują i ożywiają przestrzeń trawnika. Zdjęcia robione w takich miejscach wyglądają bardzo ładnie.

 

Mam jednak część ogrodu do ponownego zagospodarowania i myślę, co by tu ciekawego jeszcze posadzić , by trawnik nie był nudny. Przeglądając strony poświęcone temu tematowi trafiłam na niebanalne rośliny trawnikowe na plantica.pl  . Po wyrośnięciu na pewno będą cieszyć oko a zdjecia robione na ich tle spodobają się czytelnikom bloga.

plantica - rosliny trawnikowe

Latem w ogrodzie szukam cienia i chłodu. Mamy miejsca, gdzie owocowe drzewa dają miły cień, ale podczas upałów to nie zawsze wystarcza. Mnie najbardziej ochładza woda, pomyślalam więc, by część ogrodu przeznaczyc na oczko wodne. Teraz można kupić gotowe konstrukcje do nich i wszystkie potrzebne akcesoria, wybrać odpowiednie miejsce i cieszyć się obecnością wody w ogrodzie.

Zielonymi roślinami i wodą w ogrodzie możemy cieszyć się latem i wtedy, gdy jest ciepło.  Zaczynam myśleć, co zrobić, by mieć takie atrakcje też gdy jest zimno. A może akwarium ? Prócz rybek można je zasiedlić ciekawymi roślinami akwariowymi , będzie woda i zieleń nawet w najbardziej pochmurne i mroźne dni.

Latem, gdy dużo czasu spędza się w ogrodzie można przemyśleć takie możliwości i zaplanować coś więcej, niż doniczkowe zioła do sałatek.

(Odwiedzone 40 razy, 1 dzisiaj)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.