Food Film Fest i związany z nim konkurs

Dziś nie ma przepisu, jednak pozostaję w temacie kulinariów. Chcę przedstawić informacje o zbliżającym się festiwalu filmów związanych z jedzeniem organizowanym przez Kuchnię + oraz o towarzyszącym mu  konkursie.

Niedługo rusza czwarty przegląd filmów kulinarnych kuchnia+ food film fest, który odbędzie się w dniach 26-28 października w trzech miastach jednocześnie: w Warszawie, Poznaniu i Gdyni.

Podczas tegorocznej edycji kuchnia+ food film fest zostanie zaprezentowanych 15 filmów dokumentalnych i jeden fabularny  z Europy, Ameryki Północnej i Azji. Dzięki współpracy z PAH po raz pierwszy w historii przeglądu organizatorzy zaproponują widzom bezpłatny pokaz dokumentu pt. „Spragniony świat”, który porusza problem braku dostępu do wody pitnej. Darmowe seanse odbędą się w Warszawie, Poznaniu i Gdyni w sobotę, 27 października o godzinie 13:00.

Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje: spotkania z bohaterami i twórcami filmów, poczęstunki dla publiczności, smakowity kiermasz, kulinarne warsztaty dla dzieci, slowfoodowe śniadanie i uroczysta filmowa kolacja, którą przyrządzą najlepsi polscy kucharze znani z anteny kuchni+: Robert Trzópek, Tomasz Jakubiak i Adam Chrząstowski.

W tym roku, po raz pierwszy przegląd odbędzie się równolegle w warszawskim kinie Kultura, poznańskiej Muzie oraz w DKF Żyrafa w Gdyni.

Więcej szczegółów o imprezie można przeczytać klikając w ten link .

Pokazy festiwalowe odbywać się będą jednocześnie w kinie Kultura w Warszawie, w kinie Muza w Poznaniu oraz w DKF Żyrafa w Gdyni. Wszystkim projekcjom towarzyszyć będą poczęstunki związane z tematyką filmów, spotkania z gośćmi: bohaterami i twórcami filmów, znawcami i miłośnikami sztuki kulinarnej.
Wszystkie 15 filmów będzie można obejrzeć podczas 10 pokazów. Bilety na każdy z 9 pokazów filmowych (na film „Spragniony świat” wstęp jest wolny), sprzedawane są w cenie 15 zł, w warszawskim kinie Kultura, poznańskim kinie Muza, w DKF Żyrafa w Gdyni oraz na portalu Ebilet.pl.

Program festiwalu

piątek, 26 października 2012
17:30 „Gorycz czekolady”, „Mleko?”
20:00 „Cena sushi”, „Bydło – prawdziwe życie krów”
22:30 „Wielki Głód Mao”

sobota, 27 października 2012
11:00 Slowfoodowe warsztaty dla dzieci
(Warszawa – Fort Sokolnickiego, Gdynia – Centrum Gemini przy Skwerze Kościuszki, Poznań – Kino Muza)
13:00 „Spragniony świat” (pokaz darmowy)
15:00 „Wtajemniczeni”
17:00 „Najlepszy kucharz świata”, „Ostatni walc w elBulli”
19:30 „Niebo w gębie”

niedziela, 28 października 2012
11:00 Slowfoodowe śniadanie
(Warszawa – Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, Gdynia – F. Minga, Bulwar Nadmorski, Poznań – Museum Cafe, dziedziniec Muzeum Archeologicznego)
15:00 „Więzy smaku”, „Chłopiec i pszczoły”
17:30 „Wojna o otyłość”, „Obóz”
19:30 „Natura kobiety i wino”

Ponieważ mieszkam w pobliżu Poznania , zapraszam też po szczegóły na stronę kina Muza

Festiwalowi towarzyszy konkurs na Facebooku. Trzeba zaznaczyć odpowiedzi na pytania zamknięte oraz napisać pomysłową odpowiedź na pytanie otwarte. Nagrodą główną jest sprzęt AGD, jest też 10 nagród pocieszenia.

Szczegóły konkursu można znaleźć klikając w ten link.

 

Myślę, że filmy festiwalowe nie tylko będą źródłem informacji  ale też dostarczą wielu kulinarnych wrażeń i inspiracji Konkurs również zapowiada się ciekawie, warto sprawdzić swoje wiadomości i zdobyć przy okazji nagrody.

6 przemyśleń nt. „Food Film Fest i związany z nim konkurs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.