Mini-caprese z łososiem

mini-caprese z łososiem

To zaległa sałatka z jesieni, takie mini-caprese z małych pomidorków, małych kulek mozzarelli , z łososiem w małych kawałkach. Tylko listki bazylii są normalnych rozmiarów. Przypomniałam sobie o niej widząc w sklepie małe pomidorki i pomyślałam, że i teraz można będzie ją bez problemów zrobić. Jest ciekawsza w strukturze, niż klasyczne caprese a dodatek łososia , pasującego zarówno do sera jak i pomidorów fajnie ją ożywia.

W domu, wśród moich dzieci mam dwie opcje ulubionej caprese : córka woli tylko z oliwą, syn chętnie zjada przyprawioną octem winnym lub jabłkowym. Czasem robimy ją w bardziej dekoracyjnej wersji . Do tej prezentowanej dzisiaj, ze względu na łososia dodałam soku z cytryny i sporo pieprzu z młynka.

MINI-SAŁATKA CAPRESE Z ŁOSOSIEM

10-15 dkg kulek mini-mozzarelli

tyle samo małych pomidorków

ok. 10 dkg łososia w małych kawałkach

listki bazylii

sól, pieprz z młynka

sok z cytryny wg gustu, oliwa

Pomidorki i kulki sera dzielimy na połówki, dodajemy kawałki łososia i listki bazylii. Posypujemy solą i pieprzem z młynka, polewamy lekko sokiem z cytryny i oliwą.

Taka wersja caprese u mnie w domu cieszyła się dużym powodzeniem, mimo, że klasyczna jest jedną z ulubionych sałatek moich dzieci. Na gościach też  kiedyś wypróbowałam , zrobiła wrażenie. Polecam na rodzinne ( i nie tylko ) imprezy.

Smacznego !

mini-caprese z łososiem1

4 przemyślenia nt. „Mini-caprese z łososiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.