Z głową w Chmurze

To zdjęcie z jednego z pierwszych pikników Wielkopolskiej Grupy Blogerów Kulinarnych. Pamiętam, jak po moich pierwszych warsztatach kulinarnych w Warszawie wpadłam na pomysł, by zintegrować blogerów z Poznania i okolic, by latwiej było się spotykać przy wspólnym gotowaniu, piknikach, degustacjach czy warsztatach. Przy pomocy znajomych szukałam blogów kulinarnych prowadzonych przez osoby z Wielkopolski, potem zorganizowałam pierwsze spotkanie na żywo. Poczta mailowa poszła w ruch, napisałam chyba setki  wiadomości , uzgadniałam terminy i miejsce spotkania tak długo, aż się udało. Był to szalony pomysł, ale  dla osoby chodzącej z głową w chmurach i przyzwyczajonej do realizacji takich wykonalny- zrobiłam to w trzy tygodnie. To było wielkie przedsięwzięcie logistyczne i udało się dzięki sprawnej komunikacji mailowej. Ku przypomnieniu – to fragment dań ze wspólnego stołu :

Od tego czasu minęło juz 6 lat , technika i sposoby komunikacji poszły znacznie do przodu. Poczta mailowa, newslettery, są  już teraz podstawą komunikacji związanej z prowadzeniem biznesu, wprowadzane są coraz to nowe udogodnienia, by sprawniej się nimi posługiwać. Ważne jest też, by zachować bezpieczeństwo danych i korespondencji.

Profesjonalne rozwiązania dla biznesu oferują obecnie platformy łączące pocztę internetową z kompleksowymi usługami pomocniczymi , jak np. host-exchange.pl .Poczta mailowa jest powiązana z bezpieczeństwem danych umieszczonych w chmurze i doskonale zabezpieczonych. Można sobie wybrać, czy zdecydujemy się korzystać z chmury prywatnej czy współdzielonej . Dodatkową zaletą jest też łatwy dostęp poczty na urządzeniach mobilnych.

Na takich platformach można połączyć pocztę z kalendarzem i odpowiednio zarządzać pracownikami firmy, organizować konferencje , nawet bardzo zaawansowane, możliwe jest także sprzężenie różnych domen.

Dodatkowo można skorzystać z usługi Host Meneger, automatycznej stopki i resetu hasła przez sms. Wszystko w jednym  miejscu, dobrze zabezpieczone i ułatwiające pracę. Wszystkie skrzynki pocztowe mają dostęp do Mikrosoft Exchange, niezależnie od planu : Android, iOS oraz BlackBerry.

Szkoda, że nie miałam dostępu do takiej techniki przy moim przedsięwzięciu sprzed sześciu lat. Internetowa Chmura ułatwia bardzo życie osobom chodzącym z głową w chmurach 🙂  Teraz jak jak już się znamy, łatwiej się nam jest umawiać na spotkania.

 

 

 

 

(Odwiedzone 1 437 razy, 1 dzisiaj)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.