Słodkie szyszki

          

Te słodycze znam z czasów kartkowej czekolady. Cokolwiek przypominającego w smaku czekoladę było na wagę złota. Szyszki robi się z domowej polewy czekoladowej, bakalii i płatków owsianych. Ja dodaję jeszcze płatki kukurydziane – mają ciekawszy smak i fakturę.
Moim dzieciom , wychowanym w czasach czekoladowego zawrotu głowy, mimo to bardzo smakują, toteż robimy je dość często.Myślę, że spokojnie można nimi obdarować znajome dzieci…

SŁODKIE SZYSZKI

½ kostki masła lub dobrej margaryny
½ szklanki cukru
¼ szklanki mleka
2-3 łyżki kakao
około szklanki płatków owsianych i kukurydzianych
bakalie – ile i jakie kto lubi, wiórki kokosowe mile widziane
aromat rumowy ( opcjonalnie)
Rozpuszczamy masło, mleko i cukier, gdy jest ciepłe, dodajemy kakao i dokładnie mieszamy. Gotujemy kilka minut na małym ogniu. Zdejmujemy, dodajemy bakalie, aromat  i tyle płatków, aby masa była gęsta. Formujemy łyżką nieregularne „szyszki” i układamy na natłuszczonym talerzu do zastygnięcia – najpierw w temperaturze pokojowej, potem można je trzymać w lodówce.

Spotkałam się też z obrazową nazwą „kupa słonia” ( pewnie ze względu na fakturę), dzieci to bardzo zachęca do spróbowania, z samej ciekawości 🙂
Są plastyczne, więc spokojnie można przez nie przedziać igłę z nitką do zawieszenia na choince. Jeśli do tego dotrwają… Smacznego!

(Odwiedzone 128 razy, 1 dzisiaj)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.