Pierniczki świąteczne i życzenia

pierniczki2

Co roku robiłam tradycyjne pierniczki karmelowe ze starego przepisu, który jest w naszej rodzinie od ponad 50 lat – moje ciocia Stasia, najstarsza siostra Mamy dostała go od sióstr zakonnych ze Strzelna. Z przyjemnością przekonałam się w tym roku , że tradycja nie ginie- wnuczka cioci Stasi , córka mojej kuzynki , z którą mam kontakt na FB , piekła pierniczki z tego przepisu.

Przy okazji ujawniła się dodatkowa funkcja mojego bloga – mąż córki kuzynki szukał w sieci przepisu na białą kiełbasę w słoikach i trafił na mój, z bloga, który robię według receptury Mamy. Miło mi, że mój blog przyczynił się do kontynuacji rodzinnych kulinarnych tradycji 🙂

Ja w tym roku zrobiłam inne pierniczki , bo tamte karmelowe wymagają nie lada siły przy wałkowaniu, a kondycja mi na to nie pozwala.

Wybrałam pierniczki z bloga Kulinarne przygody Gatity – leciutko przerobiłam przepis zastępując dwie łyżki miodu aromatycznym syropem z akacji ( sprawdził się w pierniku-cieście). Dodałam też oprócz przyprawy do pierników szczyptę pieprzu ziołowego, jak do naszych karmelowych. Jak widać na zdjęciu, nie dałam rady ich polukrować, były inne preferencje w tym toku – mi. in. hucznie obchodzone wejście w dorosłość najmłodszego dziecka ( założycielki bloga).

 

pierniczki1

 

Te pierniczki w formie literek zabrałam na blogową Wigilię w Dark Restaurant dla jej uczestników. O samej Wigilii napiszę później, bo strasznie jestem zabiegana ostatnio a chcę to zrobić starannie, by odwdzięczyć się odpowiednio za gościnę.

 

dark4

Kulinarnie od ostatniej Wigilii był to dla mnie bardzo dobry czas, przede wszystkim wielu udanych spotkań nacechowanych kulinarną magią.

WSZYSTKIM CZYTELNIKOM MOJEGO BLOGA ŻYCZĘ WIĘC, BY KULINARNA MAGIA SPRAWIŁA TO, ŻE DZISIEJSZY WIECZÓR BĘDZIE WYJĄTKOWY I JEGO MOC DA NAM SIŁY NA CAŁY NASTĘPNY ROK.

NIECH SPOTKANIA PRZY WSPÓLNYM STOLE JEDNOCZĄ LUDZI , UMACNIAJĄ WIĘZY RODZINNE I PRZYJAŹNIE.

GRAŻYNA CO GOTUJE

 

pierniczki na choince

4 przemyślenia nt. „Pierniczki świąteczne i życzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.