Improwizowany na grillu kebab z frytkami

Jestem dziś bardzo szczęśliwa po spędzeniu dnia na łonie natury. Wczoraj, oprócz krótkiego spaceru , spędziliśmy dzień w domu, dziś rano pomyślałam – dosyć tego, zabieramy mięso na grilla, ciasto do kawy i jedziemy na działkę nad jezioro. Właściwie podświadomie planowałam to wcześniej, bo kupując mięso na obiad na drugie święto, wybrałam karkówkę a nie schab, z myślą o ewentualnym grillu.

Rano zamarynowałam pokrojoną w plastry karkówkę, spakowałam sałatki ze śniadania a także co nieco z prezentowanych wczoraj domowych wędlin, gdyby ktoś chciał coś do przegryzienia. Miałam też kilka ziemniaków ugotowanych w mundurkach od sobotniego obiadu ( były do białego barszczyku) i zabrałam je, żeby podsmażyć na grillu do mięsa. Pakowałam wszystko do komory kosza piknikowego sama i dzięki temu mogłam zadziwić moje dzieci.

Mój syn słynie wśród znajomych i rodziny z poczucia humoru, a siostry podchwytują w mig  jego żarty. Dziś była tylko młodsza, bo Duża wraca właśnie z Berlina. No i syn widząc przygotowania do grilla na działce, rzucił – zjadłbym kebab z frytkami ! Mała – no właśnie, ja też chcę !

Niewiele myśląc, zareagowałam błyskawicznie – dobrze, zrobię wam kebab z frytkami. Pokroiłam wędliny ( peklowaną i ugotowaną szynkę i pierś z kurczaka, pieczoną karkówkę), wymieszałam je z olejem, który przywiozłam wcześniej do sałatek w winegrecie i znalezioną przyprawą do kebabu, którą kiedyś kupiliśmy z braku przyprawy klasycznej do grilla, włożyłam to w torebkę z folii aluminiowej ( została z  ubiegłego roku) i dałam mężowi do ugrillowania. Zamiast frytek zaproponowałam im podsmażone połówki ugotowanych ziemniaków.

Wcinali, aż im się uszy trzęsły, tak jak i grillowaną karkówkę. Myślę, że po tym improwizowanym kebabie mój autorytet kulinarny będzie u dzieci nie do podważenia !

A teraz lecę robić pasztet z fasoli i inne wegańskie przysmaki, na powitanie starszej córki.

Smacznego !

5 przemyśleń nt. „Improwizowany na grillu kebab z frytkami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.